вівторок, 14 січня 2020 р.

Безкоштовнi онлайн курси для підготовки до ЗНО з математики

   У 2021 році випускники закладів загальної середньої освіти, а також учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які в 2021 році здобудуть повну загальну середню освіту, складатимуть обов’язкову державну підсумкову атестацію з математики у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).
 Зміст сертифікаційної роботи визначається Програмою ЗНО з математики, затвердженою Міністерством освіти і науки України.  
 На виконання тесту у 2020 році відводиться 180 хвилин. Загальна кількість завдань–35. Сертифікаційна робота 2020 складатиметься із завдань чотирьох форм:
1-завдання з вибором однієї правильної відповіді,
2-завдання на встановлення відповідності. Завдання має основу та два стовпчики інформації, позначених цифрами і буквами. Виконання завдання передбачає встановлення відповідності (утворення «логічних пар») між інформацією, позначеною цифрами та буквами, 
3-завдання відкритої форми з короткою відповіддю.
4-завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Завдання  передбачає розв’язування задачі.
  Діюча програма (наказ МОН № 696 від 26.06.2018р.) конкретизує, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів. Ознайомитися з нею рекомендую за адресою testportal.gov.ua/progmath, адже знати програму необхідно для того, щоб визначити перелік тем, до яких слід більш ретельно готуватися. Хочу звернути увагу, що ЗНО з математики у 2021р. за рівнем складності заплановано зробити дворівневим.
  Студентам нашого коледжу потрібно вже сьогодні мобілізуватися та вдосконалювати свої знання, уміння і навички. Робити це доцільно у зручний для себе час та у зручному місці, використовуючи освітні ресурси Інтернет. 
  На порталі ZNO.OSVITA у розділі «Математика» розміщені онлайн тести (zno.osvita.ua/mathematics), що пропонувалися у 2007–2019рр. під час основних, додаткових і пробних сесій ЗНО.
  Освітня платформа EDUGET надає відкритий доступ до комплексу корисних навчальних ресурсів, а саме:
- онлайн курс «Підготовка до ЗНО» (від Освіта-Онлайн), в якому розглядаються як основні теоретичні відомості, так і методи розв'язування математичних задач. Особливу увагу приділено стратегіям успішного складання ЗНО;
- відеоогляд «Пробне ЗНО з математики», де роз’яснюються правильні відповіді до кожного завдання пробного ЗНО 2019 року;
- онлайн курс «Навчально-методичний комплекс з математики для учнів основної та старшої школи» (від EDUGET). Цей курс пропонує, по-перше, лекції з усіх необхідних розділів, на яких пояснюються усі теоретичні питання, демонструються засоби ефективного розв’язання задач, по-друге – постійне тренування під час проходження тестів. 
  Освітній портал «Вивчаємо математику онлайн» (matem.com.ua) містить курси, математичні тренажери і тести для підготовки до ЗНО з деяких тем. 
 На платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus (prometheus.org.ua) за підтримки Міністерства освіти і науки України та за сприяння посольства Великої Британії та Британської Ради в Україні представлено безкоштовний дистанційний курс «Математика. Підготовка до ЗНО».
 Курс передбачає формування загальнопредметних компетентностей з математики, як-от: 
-будувати математичні моделі реальних об’єктів, процесів, явищ, досліджувати ці моделі математичними засобами, 
-виконувати математичні розрахунки (дії з числами, поданими в різних формах, дії з відсотками, складати та розв’язувати задачі на наближені обчислення, пропорції тощо),
-виконувати перетворення числових і символьних виразів (розуміти змістове значення кожного елемента виразу, спрощувати вирази та обчислювати їх значення при заданих значеннях змінних, знаходити допустимі значення змінних),
-будувати й аналізувати графіки функціональних залежностей, рівнянь та нерівностей, досліджувати їхні властивості,
-використовувати властивості похідної та інтеграла до розв’язування задач,
-досліджувати та розв’язувати рівняння, нерівності та їх системи, текстові задачі,
-знаходити на рисунках геометричні фігури та встановлювати їх властивості,
-знаходити числові характеристики геометричних об'єктів (довжини, величини кутів, площі, об’єми),
-розв’язувати найпростіші комбінаторні задачі та обчислювати ймовірності випадкових подій,
-аналізувати інформацію, що подана в графічній, табличній, текстовій та іншій формах.
 Цей курс складається з відеоуроків (тривалістю від 5 до 15 хвилин), тестових завдань, корисних рекомендацій та охоплює такі теми:
1.   Числа та вирази
2.   Дроби, відсотки та пропорції
3.   Степінь, корінь, модуль, логарифм
4.   Перетворення виразів
5.   Числові послідовності
6.   Функції та графіки
7.   Рівняння
8.   Трансцендентні рівняння
9.   Системи рівнянь
10. Нерівності
11. Застосування властивостей функцій при розв’язанні рівнянь та нерівностей
12. Текстові задачі
13. Похідна і інтеграл
14. Елементи комбінаторики. Початки теорії ймовірностей та елементи статистики
15. Метод координат
16. Вектори
17. Пряма на площині
18. Планіметрія
19. Стереометрія
  Матеріали курсу доступні постійно. На учнів, які успішно складають всі тестові завдання, чекає сертифікат за підписом викладача курсу - кандидата фізико-математичних наук, доцента кафедри математичного аналізу та теорії ймовірностей КПІ ім. Ігоря Сікорського Я.Симчука.
 19 грудня на платформі Prometheus розпочався ще один корисний курс - «Підготовка до ЗНО з математики: лайфхаки від Могилянки», де увага акцентується не стільки на методах розв’язання типових задач, скільки на помилках, яких найчастіше допускали учні на ЗНО в минулих роках. Викладач курсу - кандидат фізико-математичних наук, старший викладач кафедри математики Національного університету «Києво-Могилянська Академія».
  Планується 2020-2021 навчальний рік оголосити Роком МАТЕМАТИКИ в Україні. Пам'ятайте - дорогу осилить той, хто йде! Бажаю удачі вам у цій важливій справі.


Олексій Воронкін

Немає коментарів:

Дописати коментар