пʼятницю, 13 березня 2020 р.

Додатки для розпізнавання музики


Музика - вона всюди! Її чутно із автомобілів та автобусів, смартфонів і телепередач. Вона настільки заполонила наше життя, що ми не дивуємось, коли чуємо її у супермаркетах або навіть у кабінеті суворого директора. Це стало звичним явищем.

Напевно, в житті кожного з нас були ситуації, коли таке мистецтво зненацька захоплювало, почувши якусь мелодію ми робили висновок, що вона  «саме та», що ми готові слухати її цілий день, але постає питання: як знайти ту, вже майже улюблену пісню, коли запам’яталось лише чотири слова, а наспівати знайомому, який працює на радіо, ти не можеш, бо ще досі не закінчив музичної школи? Отже,  тепер увага! Музика- це не просто фонове звучання у нашому житті і це набагато більше чотирьох слів. Тепер музика і технології- це одне ціле!

На сьогоднішній день, сучасний маркет пропонує безліч безкоштовних музичних додатків для розпізнавання музики лише за невеликим її фрагментом. Функція розпізнавання дозволяє знайти незнайомі пісні у величезному музичному світі. Такою можливістю можуть скористатися власники смартфонів і планшетів на  Android и iOs системах. Тож ми склали ТОП з 5-додатків, які на нашу думку, найкраще упораються з поставленим завданням.
  1. Shazam - популярний додаток, що дозволяє використовувати музичний фрагмент для пошуку пісні, слів, виконавця та іншої інформації. Shazam миттєво визначає джерело музики, здатний розпізнати композицію в умовах шуму.  Автоматичний режим здійснює пошук навіть після виходу з програми. Підтримує систему візуального розпізнавання, використовуючи камеру гаджета, дозволяє поширювати інформацію у соцыальних мережах, створювати плейлисти, отримувати свіжі новини і спілкуватися в чаті. Входить до ТОП-3 додатків на App Store в категорії «Музика». 
  2. TrackID - додаток з досить приємним і зручним інтерфейсом. знаходить пісню за звучанням, а також видає додаткову інформацію - дані про виконавця, кліп на пісню, місце в чарті, схожі композиції і так далі. Окремою функцією програми, яку слід назвати - це автономний режим. Якщо у користувача немає доступу до Інтернету, TrackID запише фрагмент, а потім розпізнає його при виході в інтернет. Знайденою піснею можна швидко поділитися в WhatsApp, Instagram або інших соціальних мережах.
  3. SoundHound - Один з головних конкурентів Shazam і TrackID - Ключовою особливістю утиліти є її велика база даних. За допомогою програми можна розпізнати пісню  досить специфічних жанрів, по типу гаражного року, DownTempo тощо. Пошук пісні можна здійснити як за звучанням, так і надрукувавши рядки з неї. Знайдена композиція супроводжується інформацією про виконавця, альбомом, роликом в YouTube і посиланням на покупку в iTunes або Amazon. Базова версія програми є безкоштовною, але містить рекламу, яку можна вимкнути розширивши додаток до повної версії за 7 доларів.
  4. Soly - Сервіс розпізнає пісню за декілька секунд, відкриває текст до неї і залишає посилання трека на YouTube. Soly підтримує функцію плеєра, дозволяючи зберігати знайдені пісні в історію і програвати в додатку. Програма обладнана стійкою системою ідентифікації, що дозволяє здійснювати пошук даних в умовах підвищеного рівня шуму, функцією накладення тексту на пісню( для караоке виконання) і розсилкою цитат з пісень. Soly має сучасний дизайн і зручні налаштування користувача.
  5. Боти в Telegram - Використання ботів в месенджері не найзручніший спосіб розпізнавання музики, проте тим, хто «живе» в Telegram, такий варіант цілком може підійти. Необхідно лише додати потрібного бота і дати йому прослухати пісню, затиснувши мікрофон в рядку відправки повідомлення.
Отже, разом ми дійшли висновку, що сучасні технології здатні змінити не тільки звичні сфери нашого життя, а й такі вічні цінності як мистецтво. Тож сміливіше користуйтеся музичними додатками, не бійтесь нового і хай кожна мелодія в  вашому житті обов’язково знайдеться!

Єлізавета Фадєєнко

Немає коментарів:

Дописати коментар