субота, 10 жовтня 2020 р.
Математика в мистецтві. Золотий перетин
середа, 30 вересня 2020 р.
Педагог з Луганщини увійшов у ТОП-51 вчителів-інноваторів 2020 року
За підсумками національного конкурсу Teacher Innovation cup, започаткованого у 2020 році Комп'ютерною академією ШАГ за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України та інших партнерів, викладач циклової комісії загальноосвітніх та соціально-гуманітарних дисциплін Сєвєродонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф'єва Олексій Сергійович Воронкін увійшов до ТОП-51 педагогів-інноваторів.
До участі в конкурсі міг долучитися будь який вчитель, який застосовує інноваційні освітні практики, використовує сучасні технології й змінює шкільну систему освіти. На конкурс було подано 1500 анкет та 390 кейсів від конкурсантів з різних куточків України.
Вітаємо Олексія Сергійовича та бажаємо не зупинятися на досягнутому й надалі розкривати творчий потенціал.
Колектив СККМ імені Сергія Прокоф'єва
вівторок, 29 вересня 2020 р.
Нотні редактори: різновиди, функції, принципи роботи
Нотний редактор (програма-нотатор) - комп'ютерна програма, призначена для набору нотного тексту. Нотний редактор працює з нотами подібно до того, як текстовий редактор - з текстом.
Функції. Всі нотні редактори дозволяють вводити, редагувати і друкувати нотний текст різної складності в діапазоні від простих мелодій, фортепіанних п'єс або гітарних табулятуро до симфонічних партитур, спеціальної нотації (від ранньої музики до авангарду) і нотних видань. Введення нот може відбуватися, як за допомогою миші та комп'ютерної клавіатури, так і за допомогою MIDI -контролера (наприклад, MIDI-клавіатури). Оскільки більшість нотних редакторів зберігають дані у своєму власному форматі, вони можуть також включати можливість імпорту з інших форматів (наприклад, MIDI -файлів, MusicXML, NIFF). Деякі програми дозволяють оцифровувати відсканований нотний текст за допомогою OCR (або OMR - optical music recognition). Зазвичай нотний запис можна форматувати, налаштовуючи форму і розташування елементів нотації візуально за допомогою графічного інтерфейсу користувача або змінюючи параметри в текстовому вигляді. Більшість нотних редакторів дозволяють також програвати нотний текст через MIDI- вихід, що дозволяє говорити про їх спорідненість із MIDI-редакторами. Визначальним залишається основне призначення програми: для нотного редактора - це робота з нотною графікою, а для MIDI-редактора - запис і програвання музики. Деякі нотні редактори дозволяють публікувати ноти в інтернеті в своїх власних форматах. Таким чином, користуватися цими нотами можуть тільки користувачі тієї ж самої програми. В інших програмах є можливість експортувати нотну графіку в PDF, а звучання в MIDI або MP3. Є нотні редактори з режимом експорту у Flash.
Приклади вільного програмного забезпечення
- MuseScore - WYSIWYG-редактор для Linux і Windows. Має вбудований MIDI-синтезатор і дозволяє програвати записані ноти
- ABC Music Notation - TeX-подібна мова набору нот
- GNU LilyPond - мова нотних партитур і набір додатків для роботи з ними
- Denemo - графічний інтерфейс до LilyPond
- Frescobaldi - графічний інтерфейс до LilyPond для KDE4
- Rosegarden - MIDI / аудіосеквенсер і нотний редактор
- TuxGuitar - редактор табулятури
Приклади безкоштовного програмного забезпечення
- Anvil Studio - поліфонічний MIDI редактор
- Gregoire - редактор партитур григоріанських хорів
- Power Tab - редактор табулатур
- Dorico
- MusicMakingMSWord – плагін, що дозволяє редагувати і створювати ноти безпосередньо в MS Word.
- Finale, а також полегшені версії: Finale Notepad, Songwriter, PrintMusic, Allegro
- Guitar Pro (є редактором партитур для гітар і груп, але добре справляється з партитурами для великої кількості різних інструментів).
- Sibelius, а також полегшені версії Sibelius First, Sibelius Student, Sibelius Instrument Teacher Edition, G7
- Dorico
- Finale, а також полегшені версії: Finale Notepad, Notepad Plus, Songwriter, PrintMusic, Allegro. ()
- Sibelius, а також полегшені версії Sibelius First, Sibelius Student, Sibelius Instrument Teacher Edition, G7
- SmartScore Pro
- Stave'n'Tabs
- NoteFlight – частково безкоштовний онлайн редактор з можливістю програвання
- Melod.us - повністю безкоштовний онлайн редактор, створений на HTML5
- Flat.io - онлайн редактор з функцією спільного редагування
- BlankSheetMusic - інструмент дозволяє створювати власні музичні аркуші, а потім роздруковувати їх безкоштовно
- Досить складний початковий етап роботи у програмі. Доки Ви не засвоїте хоча б на елементарному рівні синтаксис LilyPond, про швидкість набору не слід і думати.
- Відносно складне налаштування відтворення нот через MIDI-інтерфейс.
понеділок, 21 вересня 2020 р.
Враження від навчання у коледжі
Цього літа я обрала Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія прокоф'єва в якості місця отримання подальшої освіти. Але вже в перші дні я зрозуміла, що це не тільки заклад освіти, а й наш другий дім, де всі студенти і викладачі - одна велика родина.
За два тижні весь перший курс дуже здружився, що стало для мене приємною несподіванкою. Мої однокурсники дуже чуйні і добрі, а також нам ніколи не буває нудно чи сумно. Мені здається, що початок міцної дружби та гарного спілкування було покладено. Адже для кожного з нас дуже важливо комфортно відчувати себе в колективі протягом майбутніх чотирьох років навчання.
Старшокурсники теж дуже доброзичливі та відкриті для спілкування, завжди можуть підтримати або дати пораду. Допомогти раді й викладачі коледжу. Вони намагаються навчити кожного студента чогось нового, вкладаючи душу та час. Колись ми закінчимо коледж, маючи за спиною великий багаж знань, завдяки нашим викладачам, які є професіоналами своєї справи.
Хочеться окремо сказати, що навіть будівля створює особливу атмосферу. Всі колони, сходи, картини несуть в собі частину музики, якою наповнений коледж. Навіть просто сидячи на банкетках між парами та слухаючи гру якогось інструменту, можна відчути надзвичайність цього місця, наближаючись до мистецтва.
Коледж наклав на мене неймовірні враження! Я рада, що стала студенткою цього закладу освіти.
Але не тільки в мене навчання тут викликає приємні емоції. Цікаво? Почуємо першокурсників та їх враження 👀.
«Дуже сподобалося, що з першого дня навчання всі настільки здружилися, що в кінці першого навчального тижня здавалося, ніби ми вчимося разом цілий рік...
За ці два тижні мене вразила сама атмосфера коледжу. Всі студенти такі талановиті, розумні й доброзичливі, що хочеться знайомитися з кожним. Навколо панує музика. Входячи в коледж, ти одразу розумієш, що знаходишся в музичному храмі. З усіх кабінетів лунають чудові мелодії Баха, Моцарта, Чайковського... Всюди спокій.»
Сергєєва Маріанна
«Мені подобається в коледжі. Антураж мистецтва і контингент людей в симбіозі дають атмсоферу, в якій приємно вчитися. Музика тут всюди: проходячи кородорами, можна почути звуки гітари, духових, спів вокалістів і хору. Цікава архітектура: фонтан і банкетки, пересічні сходи - ідеально! Внутрішній перфекціоніст радіє!»
Михайлюк Володимир
«З першого дня у коледжі ми відчули дружню атмосферу. Звернувшись за допомогою у будь-якому питанні нам допомогали, як вчителі, так і студенти. Також мені сподобалась сама творчість цього місця. Весь коледж сповнений якоїсь мистецької магії. Тут дуже гарні викладачі, які неодмінно навчать нас! Мені дуже подобається наш коледж!»
Мазур Лаура
«Навчання в коледжі мене порадувало. Викладачі доступно пояснюють і намагаються донести матеріал до кожного. Вчитися дуже приємно і весело!»
Дашевська Альона
«У музичний коледж мені запропонувала вступити вчителька, яку я можу вважати другою мамою, і до порад якої просто не можу не прислухатися. На співбесіді я познайомилася зі студентами, які колись, як і я зараз, сиділи на стільці, і була приємно здивована. Вони всі до єдиного були доброзичливими і життєрадісними, і навіть якщо захочеш - не зможеш почути негативного або незадоволеного відгуку про коледж з їхніх вуст.
Після знайомства з деякими викладачами питання "А чи хочу я вступати?" повністю відпало. Тепер я була впевнена. І після декількох тижнів навчання в цьому закладі мені жодного разу не довелося шкодувати через своє рішення. Тут всі доброзичливі і відкриті, починаючи від педагогів і закінчуючи, звичайно ж, студентами. Я дуже рада, що прийняла правильне рішення і тепер вчуся в стінах цього чудового коледжу!»
Урядкіна Тетяна
«Мені подобається навчання в коледжі, незважаючи на те, що мені говорили, мовляв буде складно, але навіть якщо і так, то це того варте. Адже завдяки цьому я стану фахівцем. Дуже подобається, що мене оточують такі ж творчі і цікаві люди, як і я.
Музика - це атмосфера, де я растворююсь і коледж - місце, де я можу вдосконалити і реалізовувати себе.»
Макаренко Софія
«Навчання в коледжі виявилося не таким, як я її собі уявляла ... Все набагато краще! Хоч ми і провчилися недовго, але я зрозуміла, що тут дуже цікаво. Студентське життя дало можливість почати все з чистого аркуша. Відкрилися нові можливості і знайомства. Мені дуже подобається вчитися в коледжі. Я думаю, що він стане для мене другою домівкою, а все його студенти і викладачі - другою сім'єю!»
Коверга Надія
Кожен студент першого курсу щасливий, що вчиться в нашому прекрасному коледжі!
Матеріал підготувала Єлизавета Салахутдінова
субота, 19 вересня 2020 р.
Монохорд Піфагора
пʼятниця, 15 травня 2020 р.
Прес-Весна у нашому серці назавжди #інфоманія2020
Аж ось, попереду, наче з води почали виростати величезні бетонні скелі - то був канал, що з'єднував Дніпро та Київське море. Човен потроху почав гальмувати, і складалось враження ніби він запливає до пащі чудовиська з давньогрецької трагедії. Врешті-решт теплохід зупинився, а позаду нас піднявся шлюз. Останній почав потроху заповнюватися водою, а човен в свою чергу - підійматися. Зовсім скоро рівень води у шлюзі та в Київському морі зрівнялися, і "Монблан" продовжив свій шлях.
Та в Матінки-природи були інші плани. За якісь пів години до завершення Квесту нас застав дощ.
ЕЛЕКТРОННІ НОТНІ БІБЛІОТЕКИ У ЖИТТІ МУЗИКАНТА
- швидкий пошук твору, що займає всього декілька хвилин (у звичайній музичній бібліотеці цей процес може зайняти декілька годин);
- набагато краща якість нот, немає жодних написів, графічних пояснень над нотами та на них;
- та найголовніше, ти не зможеш загубити ці ноти, їх завжди можна роздрукувати.
- видом музичного твору (вокалізи, етюди, сонати, вальси);
- жанром (класична музика, джаз, сучасна музика, музика з фільмів, мультфільмів, комп'ютерних ігор, навіть колискові пісні)
- прізвищем композитора;
- назвою твору.
Усі файли є абсолютно безкоштовними та надаються у pdf-форматі. Як на мене це одна з найкращих нотних бібліотек.
Далі зупинимося на нотній бібліотеці «Domracheev» Ця бібліотека ідеально підходить домристам. На сайті вміщено багато нот для домри. Також це один з небагатьох сайтів, який дозволяє читачу самостійно розмістити партитури, які на ньому є відсутніми. Мені здається це великий плюс, адже бібліотека поповнюється постійно та колективно. Сайт бібліотеки є зручним, має корисні посилання на інші нотні архіви та інформаційні сторінки. Пошук нот відбувається за абеткою, має ноти для 4-х струнної домри, для 3-х струнної домри. Окремо є ноти для дуету домр з гітарою, баяном, домрові ансамблі, приклади різних составів та ноти для них. Ще на сайті присутня методична література, налічує три розділи – «про домру», «народні інструменти» та «корисні книжки». Нотна база неперервно поповнюється новими творами та цікавою інформацією.
понеділок, 16 березня 2020 р.
Карантин дистанційному навчанню не перешкода (Google клас викладачам на замітку)
Створення класу
Для створення нового класу необхідно:
1. Зайти до поштової скриньки Gmail
2. Тиснемо кнопку Додатки, обираємо Google Клас
3. За допомогою «+» створюємо новий клас
7. Цей код потрібно передати студентам, щоб вони за ним приєданилися до створеного класу
2. Робота в середовищі GOOGLE CLASSROOM. - Режим доступу : http://umanpedcollege.at.ua/statia/instrukcija_po_roboti_v_google_classroom_dlja_stud.pdf
Матеріал підготував Олексій Воронкін